Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsüne karşı devletin aldığı önlemler ve “Evde Kal” çağrılarına; cep telefonu ve tablet cihazlarında teknik servis hizmeti veren Nettech’ten destek geldi. Cep telefonu aksesuarı, yedek parça ürünleri ve teknik servis hizmeti veren Nettel Group’un ilk markası olan Nettech; “Evde Kal Nettech Servis Evine Gelsin” çağrısı yaptı.

Mobil aksesuar ve yedek parça alanında Nettech ve Helt iki yerel markaya sahip ve teknik servis hizmetini mağazalarla buluşturduğu Store+Service Konseptiyle Türkiye’de bir ilke imza atan İş Adamı Nettel Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Refik Selik; virüs bulaşma riskine karşı kişisel kullanım alanımızda olan akıllı cep telefonlarımızın kullanımında nasıl davranılması gerektiğine dair açıklamalarda bulundu ve gündemde olan soruları yanıtladı.

MOBİL CİHAZLARDA COVİD 19 TEHLİKESİ

COVİD-19 MOBİL CİHAZLARIN YÜZEYLERİNDE YAŞAMA SÜRESİ

Kartonda 24 saate kadar

Plastik ve paslanmaz çelik yüzeylerde 2-3 güne kadar

Ekranlarda 3 saat ile 3 güne kadar

Dijital çağda hayatımızın birer parçası haline gelen telefonlarımız, tabletlerimiz ve bilgisayarlarımız ile sürekli temas halinde olduğumuzu dile getiren Başkan Selik “Ortak kullandığımız bilgisayarlar, tabletler ve kulağımıza götürerek konuşma yaptığımız, yüzümüze dokundurduğumuz çoğu zaman da nereye koyduğumuza dikkat etmediğimiz akıllı cep telefonlarımız, virüs taşıma riski olan cihazlardır.” dedi.

Tabletlerde ve Mobil Cihazlarda Covid-19 Virüsün yaşama süresi sorusuna açıklık getiren Mehmet Refik Selik “araştırmacılar, corona virüsün kartonda 24 saate kadar, plastik ve paslanmaz çelik yüzeylerde ise 2-3 güne kadar hayatta kalabildiğini söylüyor. Virüs, ekranlarımızda 3 saat ile 3 güne kadar yaşayabiliyor.Bu sebeple hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelen mobil cihazlarımızınyüzde 70 izopropil alkollü mendil veya mobil cihazlar için üretilen özel ürünler kullanarak temizlenmesi gerekir.” şeklinde konuştu.

NETTECH’TEN EKRAN TEMİZLEME SOLÜSYONU

Dünya Sağlık Örgütü tarafından 12 Mart 2020 tarihinde Pandemi olarak duyurulan ve ülkemizde etkilerini gösteren Covid-19 salgını kapsamında devletin ve diğer kurumların aldığı önlemler ve Korona Virüs Genelgesi ile biz de önlemlerimizi aldık.” ifadelerini kullanan Refik Selik, “Bu minvalde içinde bulunduğumuz Pandemi sürecinde Covid-19 virüsüyle mücadelede mobil teknolojik cihazlarımızı; bu akıllı telefon, tablet ya da giyilebilir teknoloji olabilir, dezenfekte etmek için müşterilerimize çözüm olarak biz de bir ürün geliştirdik. Mobil cihazların temizlenmesi için özel olarak olarak ürettiğimiz kendi markamız olan Nettech GSM Temizleyiciyi geliştirdik. Bakteri önleyici özelliği ile Nettech Ekran Temizleme Solüsyonu‘nunu güvenle kullanılabilir.” dedi.

DEZENFEKTE ZİNCİRİNİ BOZMUYUZ

Vaktimizi evimizde geçirmek zorunda kaldığımız bu dönemde bu dönemde, iletişim gereksinimlerimizin ve birçok ihtiyacımızın karşılanmasında hayati öneme sahip hale geldiğini vurgulayan Başkan Selik “mobil cihazlarımızın, telefon ve tabletlerimizin arızalanması gibi acil ihtiyaçların olması durumunda eve hizmet vermeye başladık. #evdekal arızalı cihazını evinden alalım onarıp getirelim / siparişin kapına gelsin şeklinde başlattığımız çalışmada whatsApp hattı üzerinden 11.00-18:00 arasında 0 542 286 76 16 numaralı telefondan servis ya da sipariş ile ilgili gelen talepleri karşılıyoruz. Bize ulaşan tüm cihazları teknik servis ekibimiz dezenfekte ettikten sonra tüketicilere dezenfekte zincirini bozmadan müşterilerimize teslim ediyoruz.” şeklinde konuştu.