Mobil aksesuar ve teknik servis hizmetinde çeyrek asırlık tecrübeye sahip Nettel Group, Nettech Store+Service Mağazalarında Hızlı Servis Hizmetiyle müşteri memnuniyetini arttırmayı hedefliyor. Nettech Store+Service Mağazalarına gelen ekran ve batarya değişimi taleplerine uzman ekip ile 45 dakikada çözüm sunuyor.

 Nettech Store+Service, cep telefonu sahiplerini yakından ilgilendiren hızlı servis anlayışıyla müşterilerine yemek arasında, alışveriş sırasında ya da arkadaşlarıyla sohbet ederken telefonlarının ekran ve batarya sorunlarını çözüyor.

 Profesyonel ekip, Samsung, iPhone, Huawei gibi birçok cihaza 45 dakika gibi kısa sürede müdahale ederek ekran ve batarya değişimlerini gerçekleştiriliyor. Nettech Store+Service Mağazalarında ön cam ve arka cam değişimi, entegre değişim, şarj soket, kamera lens, kasa, kapak, iç kulaklık, buzzer, tuş bordu, home tuş değişimi gibi birçok işlem yapılabiliyor. Sıvı temasında arıza tespiti yapılarak en kısa sürede bilgi veriliyor. Akıllı telefonların dışında, akıllı saat ve tablet tamir işlemleri de gerçekleştiriliyor.

EKONOMİYE KATKI

 Dolar kuru ve vergiler nedeniyle cep telefonları fiyatlarının her geçen gün arttığını belirten Nettel Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Refik Selik, orta segment bir cep telefonu almak için asgari ücretli birinin maaşına hiç dokunmadan 3 ya da 4 ay biriktirmesi gerektiğini vurguladı. Selik, “Bir akıllı telefon tamiri müşterilerimizi yeni bir cihaz satın almaktan kurtardığı gibi, bozulan bir cihazın tamir edilerek geri dönüşümüne katkı sağlamaktadır. Ayrıca cep telefonlarının çoğunun yurt dışı kaynaklı olması sebebiyle her yeni alınan cihaz, yurt dışına gönderilen para demektir” şeklinde konuştu.

SELİK, “TEKNİKER OLMAK İSTEYENLERE FIRSAT SUNUYORUZ”

 Geleceğin dünyasını mobil teknolojilerin şekillendireceğinin aşikar olduğunun altını çizen M. Refik Selik, teknik servis alanında nitelikli personel bulmakta zorlandıklarını ve NETTECH AKADEMİ ile kendileri eğitim verdiklerini ifade etti. Alt yapısı olan ve tekniker olmak isteyenlerin başvurularının İnsan Kaynakları departmanı tarafından alındıktan sonra uygulamalı olarak eğitim programına alındığını söyleyen Selik, “Cep telefonu, tablet, akıllı saat cihaz tamir işlemlerini öğrenmek isteyenlere kapımız açık, Tekniker olmak isteyenlere fırsat sunuyoruz. Hem sektörün gelişimi hem de istihdama katkı sağlamak çeyrek asırlık tecrübemizi yeni nesillere aktarmak görevimiz” dedi.

AKILLI TELEFONLARINIZI KORUYUN

 Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek store+service konseptini bir arada sunduklarını kaydeden Selik, yeni teknoloji telefonların cam olması nedeniyle çizilmeye ve kırılmaya müsait olduğunu söyledi. Kılıf, ekran koruyucu gibi ürünlerle kırılma riskinin azaltabileceğini vurguladı. Mağazalarda mobil aksesuarda 47.000 ürün çeşidiyle hizmet verdiklerini söyledi.