NETTEL Group Başkanı Mehmet Refik Selik, 2020 yılının başından bu yana ülkemizde ve dünyada birçok insanın ölümüne neden olan ve ülke ekonomilerine çok büyük zarar veren Covid19 virüsü ile mücadele kapsamında önemli bazı açıklamalar yaptı.

Covid 19 nedeniyle birçok eski alışkanlığımız değişti, insanlar bir araya gelmekten korkar oldu. Bu da insanların yalnız başlarına ve aileleri ile daha fazla zaman geçirmesine yol açtı” diyen Selik, bu yeni dönemde cep telefonu ve tablet gibi teknolojilerin kullanımının önceki dönemlere göre çok büyük oranda artış gösterdiğini ifade etti.

  NETTEL GROUP’TAN TELEFON VE TABLET KULLANIMI İLE İLGİLİ ÖNLEM ÇAĞRISI

NETTEL Group Başkanı Mehmet Refik Selik, Covid19 virüsü riskine karşı elimizden düşmeyen cep telefonları ve tabletlerin temizliğinin de çok büyük önem kazandığını söylerken, bu temizliğin cihaza zarar vermeden günde birkaç kez yapılması gerektiğine de vurgu yaptı.

Büyük paralar vererek alınan bu cihazlar, eğer sağlıklı bir şekilde kullanılmazsa bizim için büyük bir tehdit halini alabilir” diyen Selik, bu cihazları kullanırken cihazlara zarar vermeden günde birkaç defa temizlemenin yanında, bu cihazları mümkün mertebe kulaklık veya benzeri cihazlar aracılığıyla kullanmanın önemini vurguladı.

  NETTEL GROUP’TAN DEPREM ÇANTASI ÖNERİSİ

Geçtiğimiz hafta yaşanan İzmir depremi ile birlikte ülkemizin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğini bir kez daha hatırladığımızı ifade eden Selik, bu konuda herkesin üzerine düşenleri yapması gerektiğini söyledi.

Deprem sonrası arama kurtarma çalışmaları sırasında cep telefonu sayesinde yeri belirlenerek ekipler tarafından kurtarılan vatandaşlarımız olduğunu anımsatan Selik, deprem gibi felaketlerin öncesinde herkesin evinde hazır olması gereken “deprem çantası” içerisine powerbank ve cep telefonu ile ilgili bir kısım ekipmanın da mutlaka olması gerektiğini vurguladı. Bu konuda NETTEL’in envanterinde bulunan birçok ürünün, bu konuda insanların hizmetine hazır olduğunu da ifade etti.